site içi arama

Anaçev, ülkemizde çağdaş eğitime destek olmakta; bilimsel ve teknik gelişmeleri izleyerek, yeni bilgi ve yöntemleri eğitim yolu ile yurttaşlarımızın hizmetine sunmakta, okul öncesi eğitimi, öğrenci bursları ve yetişkin eğitimi yoluyla bu amacını gerçekleştirmeye çalışmaktadır.


Her hakkı saklıdır. © ANAÇEV - Anadolu Çağdaş Eğitim Vakfı
   
 

Basında Biz

 
     
 
Kral Abdullah’ın eşi Kraliçe Rania’nın Başkent ziyareti hareketli geçti. - 8 Mart 2000 Çarşamba

Genç Kraliçe, önce Nazmiye Demirel ile Çankaya Köşkü’nde çay içip sohbet etti. Ardından Anadolu Çağdaş Eğitim Vakfı’nı (ANAÇEV) ziyaret eden Kraliçe Rania’ya, burada "Hitit güneşi" ve Vakko’dan eşarp ile oğlu Prens Hüseyin’e gümüş künye, kızı Prenses İman’a altın nazarlık hediye edildi.

devamını oku »

   
Ankara'da ziyaret ettiği kuruluşlar arasına Anadolu Çağdaş Eğitim Vakfı'nı da (ANAÇEV) alan Hillary Clinton, burada duygulu anlar yaşadı. - 16 Kasım 1999, Salı

Okuma-yazma bilmeyen kadınlara okuma-yazma öğretmek, genel sağlık eğitimi ve çocuk bakımı gibi konularda faaliyet gösteren vakfın çalışmalarını Hillary Clinton ilgiyle izledi.

devamını oku »

   
İnönü ve ANAÇEV Vakıfları yararına düzenlenen defile Başkent gecelerine damgasını vurdu.- CapitolLife (C) 15.05.08

Defileye eski Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in eşi Semra Sezer de katıldı. Yıldırım Mayruk ve Barbaros Şansal'ın koleksiyonlarının sergilendiği defile izleyicilerden büyük alkış aldı.

devamını oku »

   
Yıldırım Mayruk Moda Laboratuvarı, şehit aileleri ve burslu öğrenciler yararına ‘2023'e Hikayeler-XVIII Re-Tox 2008 Yaz Dikiş Koleksiyonu’ başlığıyla moda defilesi düzenledi. - 11 Haziran 2008

Defileye, 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in eşi Semra Sezer ile İnönü Vakfı Başkanı Özden Toker, Anadolu Çağdaş Eğitim Vakfı Başkanı Ayla Hatırlı, gazeteci Emin Çölaşan ve eşi Danıştay Başsavcısı Tansel Çölaşan da katıldı.

Açılışında ”laiklik ve laik gençler yetiştirilmesi” mesajı verilen defilede, İnönü Vakfı Başkanı Toker ile ANAÇEV Başkanı Hatırlı, Mayruk ve Şansal’a eğitime destek plaketi verdi.

devamını oku »

   
ANAÇEV - İnönü Vakfı fiehit Aileleri ve Burslu Öğrenciler Yararına 2023'e Hikayeler - 14 Mayıs 2008

Anaçev ve İnönü Vakfı tarafından fiehit Aileleri ve Burslu Öğrenciler Yararına düzenlenen Yıldırım Mayruk 2008 Koleksiyonu 14 Mayıs 2008 günü SwissOtel'de sunuldu. Ana sponsoru olduğumuz bu defileye, Ankaralılar büyük ilgi gösterdi.

devamını oku »

   
Anadolu Çağdaş Eğitim Vakfı’nın (ANAÇEV) eğitime hizmet veren insanlara şükran ifadesi olarak dağıttığı “Eğitime Katkı Ödülleri” sahiplerini buldu.
 

ANAÇEV’in dağıttığı ödüllere, Devlet Bakanı Hasan Gemici, gazeteci yazar Ahmet Taner Kışlalı’nın damadı Sıtkı Uluç, Kışlalı’nın kızları ve emekli öğretmen Nebahat Aca değer görüldü.

devamını oku »

   
Yıldırım Mayruk 2007 Yaz koleksiyonu

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in eşi Semra Sezer, defilenin açılışında yaptığı konuşmada, Ulusal Eğitime Destek Kampanyası’na destek sağlamak amacıyla düzenlenen defileyi önemli bir etkinlik olarak değerlendirdiklerini söyledi. Toplumsal gelişmenin sürekli kılınmasının, mutlu, üretken toplumun oluşması, bireylerin eğitilmesi ve bilgi ve becerilerin üretime dönüşmesiyle olanaklı olduğuna işaret eden Sezer, “Ulusların geleceğinin belirlenmesinde en büyük hazine yetişmiş insan gücü, bu hazinenin anahtarı ise eğitimdir” dedi.


devamını oku »

   
İnönü Vakfı ve ANAÇEV işbirliğiyle şehit aileleri ve burslu öğrenciler yararına düzenlenen Yıldırım Mayruk ve Barbaros Şansal`ın defilesi, Swissotel`de Başkentli moda severlerle buluştu.

Defileye, 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer`in eşi Semra Sezer ile İnönü Vakfı Başkanı Özden Toker, Anadolu Çağdaş Eğitim Vakfı Başkanı Ayla Hatırlı, gazeteci Emin Çölaşan ve eşi Danıştay Başsavcısı Tansel Çölaşan da katıldı.

Açılışında ``laiklik ve laik gençler yetiştirilmesi`` mesajı verilen defilede, İnönü Vakfı Başkanı Toker ile ANAÇEV Başkanı Hatırlı, Mayruk ve Şansal`a eğitime destek plaketi verdi.

devamını oku »

   
`2023`e Hikayeler-15` defilesi
 

Ankara- Modacı Yıldırım Mayruk ve tasarımcı Barbaros Şansal Ankara`da burslu öğrenciler yararına `2023`e Hikayeler-15` adlı bir defile düzenledi.

devamını oku »

   
Başkentte Yıldırım Mayruk Defilesi
 

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in Eşi Semra Sezer ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın Eşi Filiz Büyükanıt, Ulusal Eğitime Destek Kampanyası Kapsamında Düzenlenen Yıldırım Mayruk Defilesine Katıldı. Defile Öncesi Semra Sezer, Gazetecilerin Cumhurbaşkanlığı Devir Teslim Törenine Katılıp Katılmayacağı Sorularına Cevap Vermedi.

devamını oku »

   
Mayruk ve Şansal'dan '2023'e Hikayeler-15

Defilede, Demet Şener, Deniz Pulaş, Tülin Şahin ve Julia Nitu gibi tanınmış mankenler podyuma çıktı.
Askısız kesimlerin ağırlıklı olarak yer aldığı defilede canlı renkler ve kıyafetleri tamamlayan tüylü şapkalar dikkat çekti.

devamını oku »